Člověk rád zapomíná - Lektor je člověk - Lektor rád zapomíná

Již během domácí přípravy tréninku byste si měli vytvořit pracovní seznamy věcí, na které byste neměli zapomenout a které je nutné ještě před zahájením tréninku zkontrolovat:

  • Seznam účastníků. Máte-li ho k dispozici, můžete jej hned na začátku využít k prvnímu seznámení. V rukou můžete držet informace o jejich pracovním zařazení, místo odkud přijeli, úsek, na kterém pracují a podobně. Ve frekventantech to vytvoří dojem, že je již znáte dlouho a zbaví je to prvotního ostychu. Máte navíc téma ke konverzaci. Seznam frekventantů můžete dopředu také využít pro předtištění vizitek nebo cedulek, které určí zasedací pořádek. V každém případě však seznam účastníků využijete při „prezenčce“.

  • Seznam pracovních materiálů. Na jednom listě byste měli mít sepsáno vše, co hodláte vrážet během tréninku frekventantům do rukou. Pracovní listy, sjetiny prezentací, vizitky, předtištěné formuláře. Podle tohoto seznamu vše ještě před začátkem projděte a zkontrolujte.

  • Seznam didaktických pomůcek. Při domácí přípravě si zapisujte na list papíru také všechny drobnosti, které chcete vzít na trénink s sebou a se kterými chcete ozvláštnit vaši výuku. Mezi jednotlivými položkami můžete mít fixy, pastelky, tužky, pingpongové míčky, karty, zkušební telefon s utrženým sluchátkem a mnoho dalších věcí, které vám určilo téma tréninku.

  • Seznam administrativních drobností. Hlídejte si také dostatek administrativních materiálů, které potřebujete pro realizaci a vyhodnocení tréninku. Podle seznamu se před začátkem ujistěte, že vám nic neschází. Pokud ano, lze vše operativně řešit (proto stvořil Bůh asistentky a sekretářky). Jakmile budete mít jistotu, že máte administrativní věci v cajku, odložte je na určené místo a pusťte je z hlavy. Před samotným použitím je vytáhněte jen tak mimochodem, jinak budete působit nikoli jako profesionální lektor, ale jako neprofesionální úředník.

  • Seznam audiovizuálních pomůcek. Raději vše dvakrát zkontrolovat než se jednou dostat do maléru. Máte všechny audionahrávky na jednom místě? Máte dostatek šťávy v kameře? Máte náhradní kazetu nebo pásku? Nebudete muset lovit v počítači, kam jste si ksakru uložili ten film, co jim chcete pustit?

Tato sekce je nyní zamčená.

  1. Pokud nejste členy BrainTools Clubu, pokřačujte zde.
  2. Pokud jste registrovanými členy BrainTools Clubu, přihlaste se zde.

 
« Úprava prostoru Poslední úpravy lektora »

© 2014-2021, BRAIN TOOLS GROUP s.r.o. osobní a profesní rozvoj a diagnostika

Realizace: CCN Plus s.r.o.